- Part # LC1G225BEEA
- Category Contactors & Starters
- Category Contactor
- Weight 0.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
LC1G225BEEA
CONTACTOR
3PST-NO
48V
PANEL
LOAD CURRENT INDUCTIVE:225A
RELAY MOUNTING:PANEL MOUNT
OPERATING VOLTAGE:1KV
CONTACT CONFIGURATION:3PST-NO
NO. OF POLES:3 POLE
SWITCHING POWER AC3:132KW
SWITCHING CURRENT AC1:330A ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 18/11/2024
LC1G225BEEA
Spécifications
- Part # LC1G225BEEA
- Category Contactor
- Weight 0.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
LC1G225BEEA
CONTACTOR
3PST-NO
48V
PANEL
LOAD CURRENT INDUCTIVE:225A
RELAY MOUNTING:PANEL MOUNT
OPERATING VOLTAGE:1KV
CONTACT CONFIGURATION:3PST-NO
NO. OF POLES:3 POLE
SWITCHING POWER AC3:132KW