- Part # 501KPDR12P14V51
- Category Contactors & Starters
- Category Solid State Overload/Relay
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
501KPDR12P14V51
8 PINS
1 HP AT 277 VOLT & 1/3 HP AT 120 VOLT
3 VA POWER RATING
OCTAL ELECTROMECHANICAL PLUG-IN GENERAL PURPOSE RELAY 10 AMP AT 250 VAC
DPDT
12 VDC
34.9MM WIDE X 50.3MM HIGH X 35.4MM DEEP
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 18/11/2022
501KPDR12P14V51
Garantie Radwell de 2 ans
Changer de lieu
Spécifications
- Part # 501KPDR12P14V51
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
501KPDR12P14V51
8 PINS
3 VA POWER RATING
DPDT
12 VDC