- Part # PT40-15000PSIG-1-5-2-7
- Category Sensors & Switches
- Category Pressure Transmitter
- Weight 0.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
PT4015000PSIG1527
HIGH ACCURACY FIXED RANGE PRESSURE TRANSMITTER
0 TO 15000 PSI GAUGE
±0.25% OF SPAN
NON-LINEARITY BEST FIT STRAIGHT LINE PER IEC 61298-2 AT REFERENCE CONDITIONS
0 VDC TO 10 VDC
3-WIRE
1/4 NPT MALE
DIN FORM C
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 02/02/2026
PT40-15000PSIG-1-5-2-7
Garantie Radwell de 2 ans
Changer de lieu
Spécifications
- Category Sensors & Switches
- Weight 0.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
PT4015000PSIG1527
0 TO 15000 PSI GAUGE
±0.25% OF SPAN
0 VDC TO 10 VDC