- Part # PT20-150PSIG-1-2-2-25
- Category Hydraulics
- Category Hydraulic Pressure Sensor / Switch / Transducer
- Weight 0.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
PT20150PSIG12225
GENERAL PURPOSE FIXED RANGE PRESSURE TRANSMITTER
0 TO 150 PSI GAUGE
±0.5% OF SPAN
NON-LINEARITY BEST FIT STRAIGHT LINE PER IEC 61298-2 AT REFERENCE CONDITIONS
0 VDC TO 5 VDC
3-WIRE
1/4 NPT MALE
M12 X 1 4 PIN
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 17/02/2026
PT20-150PSIG-1-2-2-25
Garantie Radwell de 2 ans
Changer de lieu
Spécifications
- Part # PT20-150PSIG-1-2-2-25
- Category Hydraulics
- Weight 0.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
PT20150PSIG12225
0 TO 150 PSI GAUGE
±0.5% OF SPAN
0 VDC TO 5 VDC