- Part # 115U2B300BACAA115190
- Category Servo Products
- Category Servo Motor
- Weight 17.99 lbs
- Rated Speed 3000 RPM
- Connection Type POWER+SIGNAL CONN
- Inertia + Temp Sensor STD INERTIA+PTC
- Feedback 4096 PPR ENCODER
- Stator Length B TYPE FRAME, 6.6 NM
- Output Shaft KEYWAY W FULL KEY
- Frame Size 115 MM FRAME SIZE
- Shaft Diameter 19 MM DIA
- Motor Voltage 400 VAC, 50/60 HZ
- Peak Torque Selection STANDARD PEAK TORQUE
- Brake NO BRAKE
Informations sur le produit
Description du produit:
115U2B300BACAA115190
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
SERVO MOTOR
UNIMOTOR FM
115 MM FRAME SIZE
400 VAC
50/60 HZ
STANDARD PEAK TORQUE
B TYPE FRAME
6.6 NM
3000 RPM
NO BRAKE
POWER+SIGNAL CONN
KEYWAY W FULL KEY
4096 PPR ENCODER
STD INERTIA+PTC
19 MM DIA
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 30/01/2023
115U2B300BACAA115190
Garantie Radwell de 2 ans
Changer de lieu
Spécifications
- Part # 115U2B300BACAA115190
- Category Servo Products
- Category Servo Motor
- Weight 17.99 lbs
- Rated Speed 3000 RPM
- Feedback 4096 PPR ENCODER
- Frame Size 115 MM FRAME SIZE
- Shaft Diameter 19 MM DIA
- Brake NO BRAKE
Informations sur le produit
Description du produit:
115U2B300BACAA115190
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
SERVO MOTOR
UNIMOTOR FM
115 MM FRAME SIZE
400 VAC
50/60 HZ
STANDARD PEAK TORQUE
B TYPE FRAME
6.6 NM
3000 RPM
NO BRAKE
POWER+SIGNAL CONN
KEYWAY W FULL KEY
4096 PPR ENCODER
STD INERTIA+PTC
19 MM DIA