- Part # 095E2B400BACAA100190
- Category Servo Products
- Category Servo Motor
- Weight 10.00 lbs
- Stator Length B TYPE FRAME, 4.3 NM
- Motor Voltage 220 VAC, 50/60 HZ
- Inertia + Temp Sensor STD INERTIA+PTC
- Output Shaft KEYWAY W FULL KEY
- Connection Type POWER+SIGNAL CONN
- Feedback 4096 PPR ENCODER
- Rated Speed 4000 RPM
- Peak Torque Selection STANDARD PEAK TORQUE
- Shaft Diameter 19 MM DIA
- Frame Size 95 MM FRAME SIZE
- Brake NO BRAKE
Informations sur le produit
Description du produit:
095E2B400BACAA100190
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
SERVO MOTOR
UNIMOTOR FM
95 MM FRAME SIZE
220 VAC
50/60 HZ
STANDARD PEAK TORQUE
B TYPE FRAME
4.3 NM
4000 RPM
NO BRAKE
POWER+SIGNAL CONN
KEYWAY W FULL KEY
4096 PPR ENCODER
STD INERTIA+PTC
19 MM DIA
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 24/09/2021
095E2B400BACAA100190
Garantie Radwell de 2 ans
Changer de lieu
Spécifications
- Part # 095E2B400BACAA100190
- Category Servo Products
- Category Servo Motor
- Weight 10.00 lbs
- Feedback 4096 PPR ENCODER
- Rated Speed 4000 RPM
- Shaft Diameter 19 MM DIA
- Frame Size 95 MM FRAME SIZE
- Brake NO BRAKE
Informations sur le produit
Description du produit:
095E2B400BACAA100190
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
SERVO MOTOR
UNIMOTOR FM
95 MM FRAME SIZE
220 VAC
50/60 HZ
STANDARD PEAK TORQUE
B TYPE FRAME
4.3 NM
4000 RPM
NO BRAKE
POWER+SIGNAL CONN
KEYWAY W FULL KEY
4096 PPR ENCODER
STD INERTIA+PTC
19 MM DIA