- Part # 055UDC305DAEGC063110
- Category Servo Products
- Category Servo Motor
- Weight 0.00 lbs
- Output Shaft KEYWAY WITH FULL KEY
- Shaft Diameter 11 MM SHAFT
- Feedback Device INDUCTIVE SERIAL MULTI-TURN ENDAT
- Rated Speed 3000 RPM
- Connection Type HYBRID POWER SIZE 1.0 CONNECTOR
- Inertia + Temp Sensor STANDARD INERTIA, KTY84-130 THERMISTOR
- Brake HOLDING BRAKE
- Frame Size+Voltage+Stator Length 55 MM FRAME SIZE, 460 VAC, 50/60 HZ, C TYPE FRAME LENGTH, 14.6 LB-IN / 1.65 NM
Informations sur le produit
Description du produit:
055UDC305DAEGC063110
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
SERVO MOTOR
UNIMOTOR HD
55 MM FRAME SIZE
460 VAC
50/60 HZ
C TYPE FRAME LENGTH
14.6 LB-IN / 1.65 NM
3000 RPM
HOLDING BRAKE
HYBRID POWER SIZE 1.0 CONNECTOR
INDUCTIVE SERIAL MULTI-TURN ENDAT
KTY84-130 THERMI
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 09/09/2024
055UDC305DAEGC063110
Garantie Radwell de 2 ans
Changer de lieu
Spécifications
- Part # 055UDC305DAEGC063110
- Category Servo Products
- Category Servo Motor
- Weight 0.00 lbs
- Shaft Diameter 11 MM SHAFT
- Rated Speed 3000 RPM
- Brake HOLDING BRAKE
Informations sur le produit
Description du produit:
055UDC305DAEGC063110
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
SERVO MOTOR
UNIMOTOR HD
55 MM FRAME SIZE
460 VAC