- Part # MCSH21B103K500CT
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
MCSH21B103K500CT
CAP
10000PF
50V
MLCC
0805
CAPACITANCE:0.01ΜF
VOLTAGE(DC):50V
CAPACITOR CASE / PACKAGE:0805 [2012 METRIC]
CAPACITANCE TOLERANCE:± 10%
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:X7R
PRODUCT RANGE:MCSH SERIES
PRODUCT LENGTH:2.01MM ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 06/11/2024
MCSH21B103K500CT
Spécifications
- Part # MCSH21B103K500CT
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
MCSH21B103K500CT
CAP
10000PF
50V
MLCC
0805
CAPACITANCE:0.01ΜF
VOLTAGE(DC):50V
CAPACITANCE TOLERANCE:± 10%
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:X7R
PRODUCT RANGE:MCSH SERIES