- Part # MCMLR50V104MY5V
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
MCMLR50V104MY5V
CERAMIC CAPACITOR 0.1UF
50V
Y5V
20%
RADIAL
CAPACITANCE:0.1ΜF
VOLTAGE(DC):50V
CAPACITANCE TOLERANCE:± 20%
CAPACITOR TERMINALS:PC PIN
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:Y5V
LEAD SPACING:5.08MM
CAPACITOR CASE / PACKAGE:RADIAL LEADED ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 06/11/2024
MCMLR50V104MY5V
Spécifications
- Part # MCMLR50V104MY5V
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
MCMLR50V104MY5V
CERAMIC CAPACITOR 0.1UF
50V
Y5V
20%
RADIAL
CAPACITANCE:0.1ΜF
VOLTAGE(DC):50V
CAPACITANCE TOLERANCE:± 20%
CAPACITOR TERMINALS:PC PIN
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:Y5V
LEAD SPACING:5.08MM