- Part # MCKLZ250M152P50Y
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.02 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
MCKLZ250M152P50Y
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
CAP
ALU ELEC
1500UF
250V
SNAP IN
CAPACITANCE:1500ΜF
VOLTAGE(DC):250V
VOLTAGE(AC):-
CAPACITANCE TOLERANCE:± 20%
CAPACITOR TERMINALS:SNAP-IN
LIFETIME @ TEMPERATURE:2000 HOURS @ 105°C
POLARITY:POLAR
PRODUCT DIAMETER:35MM ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 25/03/2022
MCKLZ250M152P50Y
Spécifications
- Part # MCKLZ250M152P50Y
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.02 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
MCKLZ250M152P50Y
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
CAP
ALU ELEC
1500UF
250V
SNAP IN
CAPACITANCE:1500ΜF
VOLTAGE(DC):250V
VOLTAGE(AC):-
CAPACITANCE TOLERANCE:± 20%
CAPACITOR TERMINALS:SNAP-IN
POLARITY:POLAR