- Part # MCCB1E105M2ACB
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
MCCB1E105M2ACB
TANTALUM CAPACITOR
1UF
25V
RADIAL 20%
CAPACITANCE:1ªF
VOLTAGE RATING:25V
PRODUCT RANGE:MCCB SERIES
CAPACITANCE TOLERANCE:ª 20%
CAPACITOR TERMINALS:RADIAL LEADED
LEAD SPACING:5.08MM
OPERATING TEMPERATURE MIN:-55ªC
ESR:10OHMROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 06/11/2024
MCCB1E105M2ACB
Spécifications
- Part # MCCB1E105M2ACB
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
MCCB1E105M2ACB
TANTALUM CAPACITOR
1UF
25V
RADIAL 20%
CAPACITANCE:1ªF
VOLTAGE RATING:25V
PRODUCT RANGE:MCCB SERIES
CAPACITANCE TOLERANCE:ª 20%
LEAD SPACING:5.08MM