- Part # MCAX50V106M6X13
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
MCAX50V106M6X13
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 10UF
50V
20%
AXIAL
CAPACITANCE:10¦F
VOLTAGE RATING:50V
PRODUCT RANGE:MCAX SERIES
CAPACITANCE TOLERANCE:¦ 20%
CAPACITOR TERMINALS:AXIAL LEADED
DIAMETER:6MM
LEAD SPACING:-
HEIGHT:13MM
ESR:- ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 31/03/2022
MCAX50V106M6X13
Spécifications
- Part # MCAX50V106M6X13
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
MCAX50V106M6X13
50V
20%
AXIAL
CAPACITANCE:10¦F
VOLTAGE RATING:50V
PRODUCT RANGE:MCAX SERIES
CAPACITANCE TOLERANCE:¦ 20%
DIAMETER:6MM
LEAD SPACING:-
HEIGHT:13MM