- Part # MCAX25V257M8X16
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
MCAX25V257M8X16
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 250UF
25V
20%
AXIAL
CAPACITANCE:250¦F
VOLTAGE RATING:25V
PRODUCT RANGE:MCAX SERIES
CAPACITANCE TOLERANCE:¦ 20%
CAPACITOR TERMINALS:AXIAL LEADED
DIAMETER:8MM
LEAD SPACING:-
HEIGHT:16MM
ESR:-ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 06/11/2024
MCAX25V257M8X16
Spécifications
- Part # MCAX25V257M8X16
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
MCAX25V257M8X16
25V
20%
AXIAL
CAPACITANCE:250¦F
VOLTAGE RATING:25V
PRODUCT RANGE:MCAX SERIES
CAPACITANCE TOLERANCE:¦ 20%
DIAMETER:8MM
LEAD SPACING:-
HEIGHT:16MM