- Part # MC0805B472K500A5.08MM
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
MC0805B472K500A508MM
CERAMIC CAPACITOR 4700PF
50V
X7R
10%
RADIAL
CAPACITANCE:4700PF
VOLTAGE(DC):50V
CAPACITANCE TOLERANCE:± 10%
CAPACITOR TERMINALS:PC PIN
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:X7R
LEAD SPACING:5.08MM
CAPACITOR CASE / PACKAGE:RADIAL LEADEDROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 06/11/2024
MC0805B472K500A5.08MM
Spécifications
- Part # MC0805B472K500A5.08MM
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
MC0805B472K500A508MM
CERAMIC CAPACITOR 4700PF
50V
X7R
10%
RADIAL
CAPACITANCE:4700PF
VOLTAGE(DC):50V
CAPACITANCE TOLERANCE:± 10%
CAPACITOR TERMINALS:PC PIN
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:X7R
LEAD SPACING:5.08MM