- Part # E25-16-BLACK
- Category Electrical Products
- Category Lug/Connector
- Weight 3.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
E2516BLACK
(PRICE/PK OF 50)
FERRULE
4AWG
28MM
NYLON
BLACK
WIRE FERRULE TYPE:SINGLE WIRE
WIRE SIZE AWG MAX:4AWG
CONDUCTOR AREA CSA:25MM2
PIN LENGTH:16MM
INSULATOR COLOUR:BLACK
PRODUCT RANGE:E SERIES
OVERALL LENGTH:28MM
INSULATOR MATERIAL:NYLON ROHS COMPL
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 06/11/2024
E25-16-BLACK
Spécifications
- Part # E25-16-BLACK
- Category Electrical Products
- Category Lug/Connector
- Weight 3.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
E2516BLACK
(PRICE/PK OF 50)
FERRULE
4AWG
28MM
NYLON
BLACK
WIRE FERRULE TYPE:SINGLE WIRE
WIRE SIZE AWG MAX:4AWG
CONDUCTOR AREA CSA:25MM2
PIN LENGTH:16MM
INSULATOR COLOUR:BLACK
PRODUCT RANGE:E SERIES
OVERALL LENGTH:28MM