- Part # E16-12-GREEN
- Category Electrical Products
- Category Lug/Connector
- Weight 3.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
E1612GREEN
(PRICE/PK OF 50)
FERRULE
6AWG
24MM
NYLON
GREEN
WIRE FERRULE TYPE:SINGLE WIRE
WIRE SIZE AWG MAX:6AWG
CONDUCTOR AREA CSA:16MM2
PIN LENGTH:12MM
INSULATOR COLOUR:GREEN
PRODUCT RANGE:E SERIES
OVERALL LENGTH:24MM
INSULATOR MATERIAL:NYLON ROHS COMPL
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 06/11/2024
E16-12-GREEN
Spécifications
- Part # E16-12-GREEN
- Category Electrical Products
- Category Lug/Connector
- Weight 3.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
E1612GREEN
(PRICE/PK OF 50)
FERRULE
6AWG
24MM
NYLON
GREEN
WIRE FERRULE TYPE:SINGLE WIRE
WIRE SIZE AWG MAX:6AWG
CONDUCTOR AREA CSA:16MM2
PIN LENGTH:12MM
INSULATOR COLOUR:GREEN
PRODUCT RANGE:E SERIES
OVERALL LENGTH:24MM