- Part # P6KE200A
- Category Semiconductors
- Category Diode
- Weight 0.01 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
P6KE200A
(PRICE/TC)TVS DIODE
600W
200V
DO-15
PRODUCT RANGE:P6KE SERIES
TVS POLARITY:UNIDIRECTIONAL
REVERSE STANDOFF VOLTAGE:171V
CLAMPING VOLTAGE MAX:274V
DIODE CASE STYLE:DO-15
NO. OF PINS:2PINS
MINIMUM BREAKDOWN VOLTAGE:190V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 19/11/2025
P6KE200A
Spécifications
- Part # P6KE200A
- Category Semiconductors
- Category Diode
- Weight 0.01 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
P6KE200A
(PRICE/TC)TVS DIODE
600W
200V
DO-15
PRODUCT RANGE:P6KE SERIES
TVS POLARITY:UNIDIRECTIONAL
REVERSE STANDOFF VOLTAGE:171V
CLAMPING VOLTAGE MAX:274V
DIODE CASE STYLE:DO-15
NO. OF PINS:2PINS