- Part # HE721A1200
- Category Panel Accessories
- Category Relay/Socket
- Weight 0.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
HE721A1200
RELAY
REED
SPST-NO
200VDC
0.5A
THT
CONTACT CONFIGURATION:SPST-NO
COIL VOLTAGE:12VDC
PRODUCT RANGE:HE700 SERIES
RELAY MOUNTING:THROUGH HOLE
COIL RESISTANCE:1KOHM
SWITCHING CURRENT MAX:500MA
SWITCHING VOLTAGE MAX:200VDC ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 03/01/2025
HE721A1200
Spécifications
- Part # HE721A1200
- Category Panel Accessories
- Category Relay/Socket
- Weight 0.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
HE721A1200
RELAY
REED
SPST-NO
200VDC
0.5A
THT
CONTACT CONFIGURATION:SPST-NO
COIL VOLTAGE:12VDC
PRODUCT RANGE:HE700 SERIES
RELAY MOUNTING:THROUGH HOLE
COIL RESISTANCE:1KOHM
SWITCHING CURRENT MAX:500MA