- Part # LCS-2M30B-N30NNO-M12
- Category Sensors & Switches
- Category RF Capacitance Sensor
- Weight 0.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
LCS2M30BN30NNOM12
CAPACITIVE SENSOR
SWITCHING DISTANCE SN: 2 ... 30 MM
ASSURED SWITCHING DISTANCE: 24.3 MM
OUTPUT FUNCTION: NPN
NO (NORMALLY OPEN)
CONNECTION: CONNECTOR
M12
METAL
4 -PIN
DESIGN
HOUSING: CYLINDRICAL
THREAD SIZE: M30 X 1.5 MM
DIMENSION
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Également connu sous le nom de
N° de pièce alternatif
- LEUZE 50136615
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 20/01/2026
LCS-2M30B-N30NNO-M12
Spécifications
- Part # LCS-2M30B-N30NNO-M12
- Category Sensors & Switches
- Weight 0.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
LCS2M30BN30NNOM12
CAPACITIVE SENSOR
OUTPUT FUNCTION: NPN
NO (NORMALLY OPEN)
CONNECTION: CONNECTOR
M12
METAL
4 -PIN
DESIGN
HOUSING: CYLINDRICAL
THREAD SIZE: M30 X 1.5 MM