- Part # IXFH42N60P3
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 0.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
IXFH42N60P3
MOSFET
N-CH
600V
42A
150DEG C
830W
TRANSISTOR POLARITY:N CHANNEL
DRAIN SOURCE VOLTAGE VDS:600V
CONTINUOUS DRAIN CURRENT ID:42A
ON RESISTANCE RDS(ON):0.185OHM
TRANSISTOR MOUNTING:THROUGH HOLE
RDS(ON) TEST VOLTAGE VGS:10V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 16/12/2025
IXFH42N60P3
Spécifications
- Part # IXFH42N60P3
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 0.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
IXFH42N60P3
MOSFET
N-CH
600V
42A
150DEG C
830W
TRANSISTOR POLARITY:N CHANNEL
DRAIN SOURCE VOLTAGE VDS:600V
ON RESISTANCE RDS(ON):0.185OHM