- Part # CB4033T120208GRAR
- Category Pilot Devices
- Category Selector Switch
- Weight 390.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
CB4033T120208GRAR
PRINGLE BOLTED PRESSURE CONTACT SWITCH
SINGLE-PHASE RELAY WITH CAPACITOR TRIP DEVICE SPVR
BFD WITH THREE OFF LIGHTS TRIPS SWITCH
4000A
120V
TOP FEED
GROUND FAULT
208V
THREE-POLE
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Également connu sous le nom de
N° de pièce alternatif
- EATON CORPORATION CUTLER HAMMER PC403TG2PIAR
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 07/04/2026
CB4033T120208GRAR
Spécifications
- Part # CB4033T120208GRAR
- Category Pilot Devices
- Category Selector Switch
- Weight 390.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
CB4033T120208GRAR
4000A
120V
TOP FEED
GROUND FAULT
208V