- Part # DR1040-2R5-R
Description du produit:
DR10402R5R
(PRICE/TC)
INDUCTOR
SHIELDED
2.5UH
7.8A
SMD
INDUCTANCE:2.5¦H
RMS CURRENT (IRMS):6.1A
INDUCTOR CONSTRUCTION:SHIELDED
SATURATION CURRENT (ISAT):7.8A
PRODUCT RANGE:DR1040 SERIES
POWER INDUCTOR CASE:10.5MM X 10.3MM X 4MM
NO. OF PINS:2 ROHS COMPLIAN
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 22/10/2025
DR1040-2R5-R
Spécifications
- Part # DR1040-2R5-R
Description du produit:
DR10402R5R
(PRICE/TC)
INDUCTOR
SHIELDED
2.5UH
7.8A
SMD
INDUCTANCE:2.5¦H
RMS CURRENT (IRMS):6.1A
INDUCTOR CONSTRUCTION:SHIELDED
SATURATION CURRENT (ISAT):7.8A
PRODUCT RANGE:DR1040 SERIES