- Part # H231024002125
- Category Sensors & Switches
- Category Encoder/Resolver
- Weight 0.00 lbs
- Termination 10 PIN CONN, SIDE MOUNT
- Housing SERVO MOUNT
- Face Mount #4-40 @ 1.50" BC MOUNT
- Pilot / Seal 1.25" MALE PILOT
- Pulses/Rev 1024 PPR
- Model BIDIRECTIONAL W/ INDEX
- Output 5-26V IN, 5V TOTEM POLE OUT
- Shaft 3/8" DIAMETER SHAFT
Informations sur le produit
Description du produit:
H231024002125
INCREMENTAL ENCODER
SERIES H20
HOLLOWSHAFT
BIDIRECTIONAL W/ INDEX
1024 PPR
SERVO MOUNT
3/8" DIAMETER SHAFT
#4-40 @ 1.50" BC MOUNT
1.25" MALE PILOT
5-26V IN
5V TOTEM POLE OUT
10 PIN CONN
SIDE MOUNT
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 09/10/2025
H231024002125
Garantie Radwell de 2 ans
Changer de lieu
Spécifications
- Part # H231024002125
- Category Sensors & Switches
- Category Encoder/Resolver
- Weight 0.00 lbs
- Housing SERVO MOUNT
- Pulses/Rev 1024 PPR
- Model BIDIRECTIONAL W/ INDEX
- Shaft 3/8" DIAMETER SHAFT
Informations sur le produit
Description du produit:
H231024002125
INCREMENTAL ENCODER
SERIES H20
HOLLOWSHAFT
BIDIRECTIONAL W/ INDEX
1024 PPR
SERVO MOUNT
3/8" DIAMETER SHAFT
#4-40 @ 1.50" BC MOUNT
1.25" MALE PILOT
5-26V IN
5V TOTEM POLE OUT