- Part # CDV30FK471JO3
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 3.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
CDV30FK471JO3
SILVER MICA CAPACITOR 470PF
2.5KV
5%
RADIAL
CAPACITANCE:470PF
VOLTAGE RATING:2.5KV
CAPACITANCE TOLERANCE:¦ 5%
PRODUCT RANGE:TYPE CDV30 SERIES
CAPACITOR TERMINALS:RADIAL LEADED
LEAD SPACING:11.1MM
WORKING VOLTAGE
DC:2500V ROHS COMPLIANT: NO
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Également connu sous le nom de
N° de pièce alternatif
- CDE CORNELL DUBILIER CDV30FK471JO3
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 03/07/2024
CDV30FK471JO3
Spécifications
- Part # CDV30FK471JO3
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 3.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
CDV30FK471JO3
SILVER MICA CAPACITOR 470PF
2.5KV
5%
RADIAL
CAPACITANCE:470PF
VOLTAGE RATING:2.5KV
CAPACITANCE TOLERANCE:¦ 5%
LEAD SPACING:11.1MM
WORKING VOLTAGE
DC:2500V ROHS COMPLIANT: NO