- Part # ICB30L50F15NC
- Category Sensors & Switches
- Category Inductive Sensor
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
ICB30L50F15NC
PROX SENSOR IND. M30 CAB 50MM NPN NC FLUSH
INDUCTIVE PROXIMITY SENSOR
M30 NICKEL-PLATED BRASS
2M CABLE
SN 15MM
FLUSH MOUNT
LONG BODY
NPN NC OUTPUT
SUPPLY VOLTAGE 10-36VDC
MAX OUTPUT CURRENT 200 MA
MAX SWITCHING FREQUENCY 1 KHZ
OPERATING TEMPERA
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 05/03/2026
ICB30L50F15NC
Spécifications
- Part # ICB30L50F15NC
- Category Sensors & Switches
- Category Inductive Sensor
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
ICB30L50F15NC
INDUCTIVE PROXIMITY SENSOR
M30 NICKEL-PLATED BRASS
2M CABLE
SN 15MM
FLUSH MOUNT
LONG BODY
NPN NC OUTPUT
SUPPLY VOLTAGE 10-36VDC
MAX OUTPUT CURRENT 200 MA
MAX SWITCHING FREQUENCY 1 KHZ