- Part # BCS M12B4G2-PSC40D-S04K
- Category Sensors & Switches
- Category Proximity Switch
- Weight 1.55 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
BCSM12B4G2PSC40DS04K
BALLUFF CAPACITIVE PROXIMITY SENSOR
TUBULAR
12MM DIAMETER X 75MM BODY
STAINLESS STEEL HOUSING
PNP
N.O.
4MM SENSING DISTANCE
FLUSH
100 HZ SWITCHING FREQUENCY
IP67
4-PIN M12 QUICK-DISCONNECT.
ID
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Également connu sous le nom de
N° de pièce alternatif
- BALLUFF BCS00P0
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 11/06/2025
BCS M12B4G2-PSC40D-S04K
Spécifications
- Category Sensors & Switches
- Category Proximity Switch
- Weight 1.55 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
BCSM12B4G2PSC40DS04K
TUBULAR
12MM DIAMETER X 75MM BODY
STAINLESS STEEL HOUSING
PNP
N.O.
4MM SENSING DISTANCE