- Part # GCB100S-3FF40LL
- Category Circuit Breaker
- Category Molded Case Circuit Breaker
- Weight 2.35 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
GCB100S3FF40LL
GLADIATOR MOLDED CASE CIRCUIT BREAKER
100A FRAME
40A
600Y/480 VAC/500 VDC
3-POLE
CHARACTERISTICS
FIXED THERMAL/FIXED MAGNETIC
35KA @ 480 VAC INTERRUPTING RATING
PANEL MOUNT. LINE AND LOAD LUG TERMINALS INCLUDED.
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 08/12/2025
GCB100S-3FF40LL
Garantie Radwell de 2 ans
Changer de lieu
Spécifications
- Part # GCB100S-3FF40LL
- Category Circuit Breaker
- Weight 2.35 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
GCB100S3FF40LL
100A FRAME
40A
600Y/480 VAC/500 VDC
3-POLE
CHARACTERISTICS
FIXED THERMAL/FIXED MAGNETIC