- Part # AFS16-30-22-13
- Category Contactors & Starters
- Category Contactor/Starter Accessory
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
ABB
AFS16302213
(PRICE/EA) CONTACTOR
3PST-NO
690V
DIN RAIL/PANEL
LOAD CURRENT INDUCTIVE:10.5A
RELAY MOUNTING:DIN RAIL
PANEL
OPERATING VOLTAGE:690V
CONTACT CONFIGURATION:3PST-NO
NO. OF POLES:3 POLE
SWITCHING POWER AC3:9KW
SWITCHING CURRENT AC1:30A
ROHS COMPLIA
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Voir l'avertissement Prop65
Dernière mise à jour du prix de liste: 26/02/2026
AFS16-30-22-13
Spécifications
- Part # AFS16-30-22-13
- Weight 1.00 lbs
Informations sur le produit
Description du produit:
ABB
AFS16302213
(PRICE/EA) CONTACTOR
3PST-NO
690V
DIN RAIL/PANEL
LOAD CURRENT INDUCTIVE:10.5A
RELAY MOUNTING:DIN RAIL
PANEL
OPERATING VOLTAGE:690V
CONTACT CONFIGURATION:3PST-NO
NO. OF POLES:3 POLE
SWITCHING POWER AC3:9KW
SWITCHING CURRENT AC1:30A