- Part # RD20B473K101A5HAND
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
RD20B473K101A5HAND
CAP
0.047ΜF
100V
10%
X7R
CAPACITANCE:47000PF
VOLTAGE RATING:100V
PRODUCT RANGE:RD20 SERIES
CAPACITANCE TOLERANCE:± 10%
CAPACITOR TERMINALS:RADIAL LEADED
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:X7R
LEAD SPACING:2.5MM
OPERATING ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 05/12/2024
RD20B473K101A5HAND
Especificaciones
- Part # RD20B473K101A5HAND
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
RD20B473K101A5HAND
CAP
0.047ΜF
100V
10%
X7R
CAPACITANCE:47000PF
VOLTAGE RATING:100V
PRODUCT RANGE:RD20 SERIES
CAPACITANCE TOLERANCE:± 10%
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:X7R
LEAD SPACING:2.5MM