- Part # 534B2102102JC
- Category Pilot Devices
- Category Potentiometer
- Weight 0.50 lbs
Información del Producto
Descripción:
534B2102102JC
POTENTIOMETER
TRACK RESISTANCE: 1KOHM
NO. OF TURNS: 10TURNS
TRACK TAPER: LINEAR
POWER RATING: 2W
RESISTANCE TOLERANCE: 5%
PRODUCT RANGE: 534 SERIES
POTENTIOMETER MOUNTING: PANEL MOUNT
SHAFT DIAMETER: 6.34MM
ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 05/12/2024
534B2102102JC
Especificaciones
- Part # 534B2102102JC
- Category Pilot Devices
- Category Potentiometer
- Weight 0.50 lbs
Información del Producto
Descripción:
534B2102102JC
POTENTIOMETER
TRACK RESISTANCE: 1KOHM
NO. OF TURNS: 10TURNS
TRACK TAPER: LINEAR
POWER RATING: 2W
RESISTANCE TOLERANCE: 5%
PRODUCT RANGE: 534 SERIES
SHAFT DIAMETER: 6.34MM