- Part # AC03000002400JAC00
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.05 lbs
Información del Producto
Descripción:
AC03000002400JAC00
(PRICE/TC) WIREWOUND RESISTOR
240 OHM
3W
5%
RESISTANCE:240OHM
PRODUCT RANGE:AC SERIES
POWER RATING:3W
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
RESISTOR CASE / PACKAGE:AXIAL LEADED
VOLTAGE RATING:27V
RESISTOR TECHNOLOGY:WIREWOUND
PRODUCT LENGTH:13MMROHS COMPLI
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 05/12/2024
AC03000002400JAC00
2.Año Radwell Garantía
Cambiar ubicación
Especificaciones
- Part # AC03000002400JAC00
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.05 lbs
Información del Producto
Descripción:
AC03000002400JAC00
(PRICE/TC) WIREWOUND RESISTOR
240 OHM
3W
5%
RESISTANCE:240OHM
PRODUCT RANGE:AC SERIES
POWER RATING:3W
RESISTANCE TOLERANCE:± 5%
VOLTAGE RATING:27V