- Part # K101J15C0GF53L2
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
K101J15C0GF53L2
CERAMIC CAPACITOR 100PF 50V
C0G
5%
RADIAL
CAPACITANCE:100PF
VOLTAGE(DC):50V
CAPACITANCE TOLERANCE:± 5%
CAPACITOR TERMINALS:RADIAL LEADED
DIELECTRIC CHARACTERISTIC:C0G / NP0
LEAD SPACING:2.5MM
PRODUCT RANGE:K SERIES ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 05/12/2024
K101J15C0GF53L2
Especificaciones
- Part # K101J15C0GF53L2
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
K101J15C0GF53L2
CERAMIC CAPACITOR 100PF 50V
C0G
5%
RADIAL
CAPACITANCE:100PF
VOLTAGE(DC):50V
CAPACITANCE TOLERANCE:± 5%
LEAD SPACING:2.5MM