- Part # BI5-S18-AZ3X 60MM
- Category Sensors & Switches
- Category Inductive Sensor
- Weight 0.25 lbs
Información del Producto
Descripción:
BI5S18AZ3X60MM
SENSOR
EMBEDDABLE
INDUCTIVE
5MM RANGE
PARTIAL THREAD
18MM SIZE
NORMALLY OPEN
2-WIRE AC/DC
20-250 VAC/10-300 VDC
1 LED
60MM THREAD
2 METER CABLE
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
También Conocido Como
Número de Parte Alternativo:
- ESCHA TURCK BI-5-S18-AZ3X-60MM
- TURCK 4350499
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 06/11/2025
BI5-S18-AZ3X 60MM
Especificaciones
- Part # BI5-S18-AZ3X 60MM
- Category Sensors & Switches
- Category Inductive Sensor
- Weight 0.25 lbs
Información del Producto
Descripción:
BI5S18AZ3X60MM
SENSOR
EMBEDDABLE
INDUCTIVE
5MM RANGE
PARTIAL THREAD
18MM SIZE
NORMALLY OPEN
2-WIRE AC/DC
20-250 VAC/10-300 VDC
1 LED
60MM THREAD