- Part # LRMAT2010-R02FT4
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
LRMAT2010R02FT4
(PRICE/TC) RESISTANCE:0.02OHM
PRODUCT RANGE:LRMA SERIES
RESISTOR CASE / PACKAGE:2010 [5025 METRIC]
POWER RATING:1.5W
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
RESISTOR TECHNOLOGY:METAL STRIP
TEMPERATURE COEFFICIENT:± 75PPM/°C
PRODUCT LENGTH:5MM ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 22/10/2025
LRMAT2010-R02FT4
Especificaciones
- Part # LRMAT2010-R02FT4
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
LRMAT2010R02FT4
(PRICE/TC) RESISTANCE:0.02OHM
PRODUCT RANGE:LRMA SERIES
POWER RATING:1.5W
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%