- Part # P161G100QSA20A102
- Category Pilot Devices
- Category Potentiometer
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
P161G100QSA20A102
(PRICE/EACH)
POT
1K
0.1W
LOG / AUDIO
TRACK RESISTANCE:1KOHM
NO. OF TURNS:1TURNS
TRACK TAPER:LOG (AUDIO)
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:¦ 20%
PRODUCT RANGE:P161 SERIES
POTENTIOMETER MOUNTING:PANEL MOUNT
SHAFT DIAMETER:6MM ROHS COMPLIAN
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 21/03/2022
P161G100QSA20A102
Especificaciones
- Part # P161G100QSA20A102
- Category Pilot Devices
- Category Potentiometer
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
P161G100QSA20A102
(PRICE/EACH)
POT
1K
0.1W
LOG / AUDIO
TRACK RESISTANCE:1KOHM
NO. OF TURNS:1TURNS
TRACK TAPER:LOG (AUDIO)
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:¦ 20%
PRODUCT RANGE:P161 SERIES