- Part # T9GS2L14-48
- Category Panel Accessories
- Category Relay/Socket
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
T9GS2L1448
POWER RELAY
SPST-NC
20A
250VAC
THT
CONTACT CONFIGURATION:SPST-NC
COIL VOLTAGE:48VDC
CONTACT CURRENT:20A
PRODUCT RANGE:T9G SERIES
RELAY MOUNTING:THROUGH HOLE
COIL TYPE:NON LATCHING
CONTACT VOLTAGE VAC:250V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 25/04/2023
T9GS2L14-48
Especificaciones
- Part # T9GS2L14-48
- Category Panel Accessories
- Category Relay/Socket
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
T9GS2L1448
POWER RELAY
SPST-NC
20A
250VAC
THT
CONTACT CONFIGURATION:SPST-NC
COIL VOLTAGE:48VDC
CONTACT CURRENT:20A
PRODUCT RANGE:T9G SERIES
RELAY MOUNTING:THROUGH HOLE
COIL TYPE:NON LATCHING