- Part # RAPC10PS
- Category Electrical Products
- Category Plug/Receptacle
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
RAPC10PS
CONNECTOR
POWER ENTRY
JACK
10A
24VDC
GENDER:JACK
CURRENT RATING:11A
PIN DIAMETER:2MM
BARREL LENGTH:-
CONNECTOR MOUNTING:THROUGH HOLE MOUNT
CONTACT TERMINATION TYPE:THROUGH HOLE
BARREL INNER DIAMETER:-
VOLTAGE RATING:24V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 18/11/2024
RAPC10PS
Especificaciones
- Part # RAPC10PS
- Category Electrical Products
- Category Plug/Receptacle
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
RAPC10PS
CONNECTOR
POWER ENTRY
JACK
10A
24VDC
GENDER:JACK
CURRENT RATING:11A
PIN DIAMETER:2MM
BARREL LENGTH:-
BARREL INNER DIAMETER:-