- Part # T810-600B-TR
- Category Semiconductors
- Category Thyristor/SCR/Triac/Diac/Alternistor
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
T810600BTR
(PRICE/TC)
TRIAC
600V
8A
TO-252
PEAK REPETITIVE OFF-STATE VOLTAGE
VDRM:600V
ON STATE RMS CURRENT IT(RMS):8A
TRIAC CASE STYLE:TO-252 (DPAK)
GATE TRIGGER CURRENT MAX (QI)
IGT:10MA
GATE TRIGGER VOLTAGE MAX VGT:1.2V
PEAK GATE POWER:- ROHS COMPLIAN
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 18/11/2024
T810-600B-TR
Especificaciones
- Part # T810-600B-TR
- Category Semiconductors
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
T810600BTR
(PRICE/TC)
TRIAC
600V
8A
TO-252
VDRM:600V
TRIAC CASE STYLE:TO-252 (DPAK)
GATE TRIGGER CURRENT MAX (QI)
IGT:10MA