- Part # STPS3H100UF
- Category Semiconductors
- Category Bridge Rectifier
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
STPS3H100UF
SCHOTTKY RECTIFIER
100V
3A
DO-221AA
REPETITIVE PEAK REVERSE VOLTAGE:100V
AVERAGE FORWARD CURRENT:3A
DIODE CONFIGURATION:SINGLE
DIODE CASE STYLE:DO-221AA
NO. OF PINS:2PINS
FORWARD VOLTAGE MAX:840MV
FORWARD SURGE CURRENT:75A ROHS COMPLIANT: YES
STPS3H100UF
Especificaciones
- Part # STPS3H100UF
- Category Semiconductors
- Category Bridge Rectifier
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
STPS3H100UF
SCHOTTKY RECTIFIER
100V
3A
DO-221AA
AVERAGE FORWARD CURRENT:3A
DIODE CONFIGURATION:SINGLE
DIODE CASE STYLE:DO-221AA
NO. OF PINS:2PINS
FORWARD VOLTAGE MAX:840MV