- Part # STP7N60M2
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 0.05 lbs
Información del Producto
Descripción:
STP7N60M2
MOSFET
N-CH
600V
5A
150DEG C
60W
TRANSISTOR POLARITY:N CHANNEL
DRAIN SOURCE VOLTAGE VDS:600V
CONTINUOUS DRAIN CURRENT ID:5A
ON RESISTANCE RDS(ON):0.86OHM
TRANSISTOR MOUNTING:THROUGH HOLE
RDS(ON) TEST VOLTAGE VGS:10V ROHS COMPLIANT: YES
STP7N60M2
Especificaciones
- Part # STP7N60M2
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 0.05 lbs
Información del Producto
Descripción:
STP7N60M2
MOSFET
N-CH
600V
5A
150DEG C
60W
TRANSISTOR POLARITY:N CHANNEL
DRAIN SOURCE VOLTAGE VDS:600V
CONTINUOUS DRAIN CURRENT ID:5A
ON RESISTANCE RDS(ON):0.86OHM