- Part # STP45N10F7
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
STP45N10F7
MOSFET
N-CH
100V
45A
TO-220
TRANSISTOR POLARITY:N CHANNEL
DRAIN SOURCE VOLTAGE VDS:100V
CONTINUOUS DRAIN CURRENT ID:45A
ON RESISTANCE RDS(ON):0.0145OHM
TRANSISTOR MOUNTING:THROUGH HOLE
RDS(ON) TEST VOLTAGE VGS:10V ROHS COMPLIANT: YES
STP45N10F7
Especificaciones
- Part # STP45N10F7
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
STP45N10F7
MOSFET
N-CH
100V
45A
TO-220
TRANSISTOR POLARITY:N CHANNEL
DRAIN SOURCE VOLTAGE VDS:100V