- Part # STP20NM60FP
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
STP20NM60FP
MOSFET
N CHANNEL
600V
20A
TO-220FP-3
CHANNEL TYPE:N CHANNEL
DRAIN SOURCE VOLTAGE VDS:600V
CONTINUOUS DRAIN CURRENT ID:20A
TRANSISTOR MOUNTING:THROUGH HOLE
RDS(ON) TEST VOLTAGE:10V
GATE SOURCE THRESHOLD VOLTAGE MAX:4V
MSL:-ROHS COMPLIANT: YES
STP20NM60FP
Especificaciones
- Part # STP20NM60FP
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
STP20NM60FP
MOSFET
N CHANNEL
600V
20A
TO-220FP-3
CHANNEL TYPE:N CHANNEL
DRAIN SOURCE VOLTAGE VDS:600V
RDS(ON) TEST VOLTAGE:10V