- Part # STP100N10F7
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
STP100N10F7
MOSFET
N-CH
100V
80A
TO-220
CHANNEL TYPE:N CHANNEL
DRAIN SOURCE VOLTAGE VDS:100V
CONTINUOUS DRAIN CURRENT ID:80A
TRANSISTOR MOUNTING:THROUGH HOLE
RDS(ON) TEST VOLTAGE:10V
GATE SOURCE THRESHOLD VOLTAGE MAX:4.5V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 18/11/2024
STP100N10F7
Especificaciones
- Part # STP100N10F7
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
STP100N10F7
MOSFET
N-CH
100V
80A
TO-220
CHANNEL TYPE:N CHANNEL
DRAIN SOURCE VOLTAGE VDS:100V
RDS(ON) TEST VOLTAGE:10V