- Part # STGW30NC120HD
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
STGW30NC120HD
IGBT
N 1200V 30A TO-247
CONTINUOUS COLLECTOR CURRENT:60A
COLLECTOR EMITTER SATURATION VOLTAGE:2.75V
POWER DISSIPATION:220W
COLLECTOR EMITTER VOLTAGE MAX:1.2KV
NO. OF PINS:3PINS
OPERATING TEMPERATURE MAX:150°C
PRODUCT RANGE:- ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 18/11/2024
STGW30NC120HD
Especificaciones
- Part # STGW30NC120HD
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
STGW30NC120HD
IGBT
N 1200V 30A TO-247
POWER DISSIPATION:220W
NO. OF PINS:3PINS