- Part # STGW30H60DFB
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
STGW30H60DFB
IGBT
SINGLE
600V
60A
TO-247
DC COLLECTOR CURRENT:60A
COLLECTOR EMITTER SATURATION VOLTAGE VCE(ON):600V
POWER DISSIPATION PD:260W
COLLECTOR EMITTER VOLTAGE V(BR)CEO:1.55V
NO. OF PINS:3PINS
OPERATING TEMPERATURE MAX:175C ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 18/11/2024
STGW30H60DFB
Especificaciones
- Part # STGW30H60DFB
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
STGW30H60DFB
IGBT
SINGLE
600V
60A
TO-247
DC COLLECTOR CURRENT:60A
POWER DISSIPATION PD:260W