- Part # STF100N6F7
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
STF100N6F7
MOSFET
N-CH
60V
46A
TO-220FP
TRANSISTOR POLARITY:N CHANNEL
DRAIN SOURCE VOLTAGE VDS:60V
CONTINUOUS DRAIN CURRENT ID:46A
ON RESISTANCE RDS(ON):0.0046OHM
TRANSISTOR MOUNTING:THROUGH HOLE
RDS(ON) TEST VOLTAGE VGS:10V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 18/11/2024
STF100N6F7
Especificaciones
- Part # STF100N6F7
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 0.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
STF100N6F7
MOSFET
N-CH
60V
46A
TO-220FP
TRANSISTOR POLARITY:N CHANNEL
DRAIN SOURCE VOLTAGE VDS:60V