- Part # STD60NF06T4
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 0.02 lbs
Información del Producto
Descripción:
STD60NF06T4
POWER FIELD-EFFECT TRANSISTOR
60A I(D)
60V
0.016OHM
1-ELEMENT
N-CHANNEL
SILICON
METAL-OXIDE SEMICONDUCTOR FET
TO-252AA DPAK-3
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 19/08/2025
STD60NF06T4
Especificaciones
- Part # STD60NF06T4
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 0.02 lbs
Información del Producto
Descripción:
STD60NF06T4
POWER FIELD-EFFECT TRANSISTOR
60A I(D)
60V
0.016OHM