- Part # STB11NM60T4
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
STB11NM60T4
(PRICE/TC) MOSFET
N CHANNEL
650V
11A
D2PAK
TRANSISTOR POLARITY:N CHANNEL
DRAIN SOURCE VOLTAGE VDS:650V
CONTINUOUS DRAIN CURRENT ID:5.5A
ON RESISTANCE RDS(ON):0.4OHM
TRANSISTOR MOUNTING:SURFACE MOUNT
RDS(ON) TEST VOLTAGE VGS:10V ROHS COMPLIANT: Y
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 23/03/2022
STB11NM60T4
Especificaciones
- Part # STB11NM60T4
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 1.00 lbs
Información del Producto
Descripción:
STB11NM60T4
(PRICE/TC) MOSFET
N CHANNEL
650V
11A
D2PAK
TRANSISTOR POLARITY:N CHANNEL
DRAIN SOURCE VOLTAGE VDS:650V
ON RESISTANCE RDS(ON):0.4OHM