- Part # P6KE300A
- Category Semiconductors
- Category Diode
- Weight 0.01 lbs
Información del Producto
Descripción:
P6KE300A
DIODE
TVS
300V
600W
PRODUCT RANGE:TRANSIL P6KE SERIES
TVS POLARITY:UNIDIRECTIONAL
REVERSE STAND-OFF VOLTAGE VRWM:256V
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:529V
DIODE CASE STYLE:DO-15
NO. OF PINS:2PINS
BREAKDOWN VOLTAGE MIN:285V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 18/11/2024
P6KE300A
Especificaciones
- Part # P6KE300A
- Category Semiconductors
- Category Diode
- Weight 0.01 lbs
Información del Producto
Descripción:
P6KE300A
DIODE
TVS
300V
600W
TVS POLARITY:UNIDIRECTIONAL
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:529V
DIODE CASE STYLE:DO-15
NO. OF PINS:2PINS