- Part # LD1117S33TR
- Category Controls & Indicators
- Category Voltage Regulator
- Weight 0.01 lbs
Información del Producto
Descripción:
LD1117S33TR
LDO VOLTAGE REGULATOR
3.3V
0.8A
SOT-223-3
OUTPUT TYPE:FIXED
INPUT VOLTAGE MIN:4.75V
INPUT VOLTAGE MAX:15V
FIXED OUTPUT VOLTAGE NOM.:3.3V
ADJUSTABLE OUTPUT VOLTAGE MIN:-
ADJUSTABLE OUTPUT VOLTAGE MAX:-
OUTPUT CURRENT:800MA ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 Ver aviso Prop65
Última actualización de precio: 18/03/2022
LD1117S33TR
Especificaciones
- Part # LD1117S33TR
- Category Voltage Regulator
- Weight 0.01 lbs
Información del Producto
Descripción:
LD1117S33TR
LDO VOLTAGE REGULATOR
3.3V
0.8A
SOT-223-3
OUTPUT TYPE:FIXED
INPUT VOLTAGE MIN:4.75V
INPUT VOLTAGE MAX:15V
FIXED OUTPUT VOLTAGE NOM.:3.3V